האמבטיה המינימליסטית של סטארק

נטשה חיימוביץ' לאשה
כיור וארונית פירסטנדינג בצורת גביע גלידה של פיליפ סטארק

כיור וארונית פירסטנדינג בצורת גביע גלידה של פיליפ סטארק


רק מעצב בעל דימיון פורה ופרוע כמו פיליפ סטארק, יכול לחפש השראה בבתי חולים של תחילת המאה ולמצוא אותה דווקא בבתי השימוש בכלים הסניטריים של אותה התקופה. נטשה מביאה את הדבר הבא בתחום עיצוב חדר האמבטיהרק מעצב בעל דימוין פורה ופרוע כמו פיליפ סטארק, יכול לחפש השראה בבתי חולים של תחילת המאה ולמצוא אותה דווקא בבתי השימוש בכלים הסניטריים של אותה התקופה. בהשראתם, עיצב סטארק ליין של אבזרים וכלים לאמבטיה ולשירותים שמתאימים במיוחד לחללי מגורים קטנים.

עבור מעצב שרגיל לתת דרור לדימיונו בעיצוב חללי ענק של בתי מלון ומסעדות, לעצב פריטים שימושיים בחלל קטן ומצומצם, מהווה את אחד האתגרים הגדולים ביותר. סטארק שקיבל את האתגר לעצב פריטים קטני ממדים, עדינים, נוחים, יפים וגם שימושיים, מצא את הפתרונות לעיצוב כזה דווקא בבתי החולים הישנים של פריז. סטארק שעיצב את הקולקציה עבור חברת DURAVIT, מהידועות בעולם בתחום עיצוב האמבטיה, לקח בחשבון את בעייתיות המקום ואת חוסר הגמישות בהתייחס לחלל ולצרכים אישיים ומצא פתרונות עיצוב שיהפכו את חדר הרחצה הקטן למקום נוח, נעים ומרגיע.

בראיונות האחרונים שלו לתקשורת אמר סטארק שהתעשר מאוד ממוצרים בעיצוב מופרך ופנטסטי, שהוא החל להתעניין בשנים האחרונות בפשטות וגילה את הענווה ומכאן גם את העניין שלו בעיצוב חללים צנועי מידות. 


מינימליזם באמבטיה. רהיטים וכלים סניטריים שצומצמו לפשטות פונקציונלית (צילום באדיבות: חזי בנק)

 

סטארק עושה אמבטיה

למרות מימדיה הקטנים, קולקציית אבזרי האמבטיה STARCK 3, מצליחה להיות פונקציונאלית ויפה. העיצוב גיאומטרי, פשוט ונעים למראה, הרהיטים מסתדרים בחלל הרחצה בדרך פשוטה וזורמת, עם ניצול מקסימאלי של החלל. STARCK 3 הכוללת כיור עומד, כיור קיר, ארונות אחסון ושירותים מצטיינת בקווים נקיים וחדרי רחצה חפים מקישוטיות יתר ועיצוב מוגזם. סטארק משתעשע מחדש בעיצוב כיור קיר, פריט שחלף מהאופנה בשנות ה – 60, אבל שוב נחשב לבון טון. הסגנון רטרו אבל הקווים מודרניים. הוא מעצב כיור קיר בעל רגלי מתכת שאותם הוא מצייד במוט מתכת אנכי פרקטי לתליית מגבות ואפילו השרפרף הקטן, אותו הוא עיצוב כחלק מריהוט לחדרי הרחצה, שואב השראה משרפרפי האחיות בבתי החולים משדר סטריליות ופונקציונליות.

מחירים: כיור החל מ- 3200 שקל, ארון החל מ- 4,000 שקל. 


דוגמאות לכלים סניטריים בעיצוב פיליפ סטרק.פשטות פונקציונלית (צילומים: חזי בנק)


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה