Za dugotrajnije rješenje učinite slijedeće: kapnite malo ulja vanilije na žarulju u toaletnoj prostoriji. Svaki put kad upalite svjetlo i kad se ugrije žarulja, proširit će se ugodan miris vanilije. Da bi spriječili neugodne mirise redovito čistite školjku. Osim toga, upotrebljavajte sredstvo za zahodske školjke koje istodobno čisti i osvježava. Preporučuje se sredstvo u obliku gela jer ne ostavlja trag na školjki.

Dim cigarete
Nakon povećeg društva koje je satima provelo u vašem stanu, a od kojih su brojni pušači, ostat će težak i neugodan miris nikotina koji se vrlo brzo uvuče u odjeću, posteljinu... Za brzo «prikupljanje» dima poslužit će mokri ručnik s kojim se morate razmahati po prostoriji, a jakne i kapute koji su visili negdje u blizini, poprskajte nekim od osvježivača odjeće i nakratko proluftajte na balkonu. 

Za dodatno izvlačenje dimnog mirisa iz odjeće poslužit će i vlažna krpa koja se nakratko položi preko odjeće. Ako predviđate okupljanje većeg pušačkog društva onda prije okupljanja postavite u prostoriju nekoliko manjih posudica sa octom. Ocat izvrsno upija dim.

Ormarić za cipele
Težak i odbojan miris nastaje ako se iste cipele nose svakodnevno, a pritom se ne zrače i ne čiste, ili materijal od kojeg su izrađene nije prozračan. Posebno sportaši moraju redovito čistiti i mijenjati unutarnje uloške u obući kako bakterije koje se razvijaju na znoju što se raspada ne bi izazivale smrad. Cipele ostavite da se osuše u dobro prozračenom prostoru ili na balkonu. 

Kako ne bi izgubile oblik, potplat ne stavljajte izravno na radijator ili na sunčevo svjetlo. Ako su cipele vlažne, izvadite uloške i napunite cipele novinskim papirom, a zatim ih nemojte nositi barem jedan dan.
Za izvlačenje neugodnih mirisa iz cipela poslužit će pijesak za mačke kojeg uspite u čistu čarapu i preko noći stavite u cipelu. Za dodatnu svježinu u cipele stavite mirisne vrećice za ormar.

Čisti i mirišljavi hladnjak
Kako bi namirnice u hladnjaku bile pravilno pohranjene, temperatura ne smije prijeći 5°C. Pored toga, potrebno je police i ladice svaka četiri tjedna temeljito oprati. Izvor neugodnih mirisa u hladnjaku su aromatične vrste sireva, češnjak ili riba. No i bez tih mirisa, loš će miris u hladnjaku stvoriti i osušeni ostaci hrane, te odstajali umaci. 



Kako bi se miris namirnica što manje širio, sva jela i otvorene ambalaže dobro prekrijte kuhinjskom folijom. Ugodan miris osigurat će komadić vate umočen u ekstrakt vanilije. Ostavite ga na tanjuru dok se ne osuši pa ga stavite u hladnjak. Kako biste neutralizirali arome, u hladnjak na mali tanjurić (od kave) stavite malo mljevene kave, iskorišteni filter kave ili polovicu jabuke. Kava može djelovati i nekoliko tjedana, a filter odnosno jabuku uklonite nakon dva do tri dana, jer će se u protivnom oni početi smrditi.

Mirisi iz kuhinje
Većina današnjih kuhinja u malim stanovima nemaju dobru cirkulaciju zraka, a nakupljene pare od pripreme ribe, češnjaka, pečenih i prženih jela šire se po cijelom stanu. Da bi ublažili takve neugodne mirise zagrijte u pećnici na 170 Celzijevih stupnjeva nekoliko kora naranče i pustite da se miris proširi. Sličan će učinak imati i manja količina octa zagrijana u vodi na štednjaku.

Lijep miris za kuhinju možete i sami napraviti. U posudu ulijte 1 litru vode, dodajte šaku klinčića i jedan štapić cimeta. Druga opcija je da u pećnici na plehu za pečenje na 100 Celzijevih stupnjeva zagrijete nekoliko žlica mljevenih začina. Nabavite posebne svijeće koje upijaju neugodne mirise pa pri svakom kuhanju upalite jednu da neutralizira mirise.