Svi ti problemi navode nas na preporuku da se stambeni prostor oprema nameštajem po meri. Svako opremanje prostora nameštajem podrazumeva pažljivo planiranje i mora se povesti računa da se oko svakog elementa ostavi slobodan prostor da bi sve moglo adekvatno da funkcioniše.

 

Kuhinjski elementi

Pri opremanju stana mnogi se odlučuju da se prvo pozabave kuhinjom. Raspored elemenata uglavnom zavisi od instalacija pa se na to ne može mnogo uticati. Funkcionalnost se može povećati korišćenjem ugradne tehnike, izborom okova, podiznih sistema, žičanih elemenata koji se mogu naći u domaćim salonima nameštaja. Dobar izbor desena radne ploče, fronta u kombinaciji sa staklom u alu-ramu može kuhinju učiniti najlepšim delom stana.

 

Odlaganje obuće

Čim uđete u stan, suočavate se sa odlaganjem obuće. Naročito u ovom trenutku, kada se menja vreme i kada je potrebno ukloniti letnju i čak jesenju obuću i preći na zimski način obuvanja. Rešenje u uskim hodnicima je izrada cipelara sa dvorednim mehanizmom koji može biti dubok najmanje 25 centimetara.

 

Odlaganje odeće

Kad je reč o odeći, dolazimo do istog problema. Treba smestiti teške kapute, jakne, šalove i rukavice, a sve lakše odevne predmete moramo negde odložiti. Preporuka je da ormare stavite iza vrata. Po pravilu, nikada ih ne treba postavljati tako da naiđete na njih čim otvorite vrata. Idealna dubina kliznih plakara je oko 60 centimetara, a klasičnih 50 centimetara. Pored funkcionalnosti, izuzetno je bitno da se svi elementi povežu i estetski uklope u jednu celinu. Pri izradi kliznih plakara, materijal od kojeg su klizna vrata napravljena je ono što može posebno da oplemeni prostor. Na tržištu postoji veliki izbor pločastih materijala, stakala sa printom, stakala sa folijom u boji i okova (rukohvata i šina).