Inovacija iz japanske kompanije donosi mogućnost igranja video igara u 3D okruženju, i to bez korišćenja naočara kao dodatak. Na evropskom tržištu pojavljivanje je zakazano za 25. mart.



IGRA -
Krajem prošle godine kompanija „Nintendo” najavila je još jednog člana veoma popularne porodice konzola DS. Ono što je najviše zainteresovalo javnost jeste činjenica da 3DS omogućava igranje u 3D ambijentu.
Ova konzla je bazirana na PICA200 grafičkom procesoru. Ipak, koji procesor, kao i koliko će RAM-a posedovati, biće objavljeno tek naknadno. Poseduje dva ekrana, od kojih je gornji 3D. On ima dijagonalu od devet centimetara i rezoluciju od 800x240 piksela (po 400x240 za svako oko). Taj ekran, koji na sebi ima posebno sočivo, u mogućnosti je da proizvede autostereoskopsku sliku, što znači da nisu potrebne dodatne naočare za gledanje 3D sadržaja.
Donji ekran je dijagonale 7,7 centimetara i on nije 3D, ali je zato osetljiv na dodir i ima rezoluciju od 320x240 piksela.
Težina ove konzole je 230 grama i kada je zatvorena ima dimenzije 134x74x21 milimetara.
Još jedna od promena u odnosu na ranije konzole iz DS porodice jeste i analogna palica, koja se nalazi sa leve strane, iznad klasičnog D-pada. Tu je i slajder kojim možete da kontrolišete koliko želite da igra bude 3D, a ako vam se ne dopada „dubina”, imate čak i opciju da je isključite.
Na internet se povezuje putem standardnog Wi-Fi, a za skladištenje podataka koristi klasične SD kartice.
Ipak jedna od najzanimljivijih stavki biće to što 3DS ima čak tri kamere. Sa spoljne strane dve kamere služe za pravljenje 3D fotografija, dok je sa unutrašnje jedna kamera koja pravi „obične” 2D fotografije. Sve tri kamere imaju rezoluciju od 640x480 piksela.
Takođe, podržavaće i reprodukciju 3D filmova. Mnoge kompanije koje proizvode igre, već su najavile naslove koji će moći da se igraju u na 3DS-u. Na listi su već: Sims, Splinter Cell, Rayman, Ghost Recon, Driver Renegade...

OPREZ - Iz „Nintenda” kažu da ova konzola ne odgovara svima, pre svega deci mlađoj od šest godina, čiji vid nije potpuno razvijen.  Oni savetuju da se nakon pola sat vremena igranja igrica pravi pauza. Pauze se preporučuju, iako se igrač dobro oseća.