נייר

לרה רוטר וואלה Walla
תחתיות לכוסות מסקיצות (צ': יחצ)

תחתיות לכוסות מסקיצות (צ': יחצ)


מחזור בעבודה, לא כטייטל, אלא כסיבוב חיים נוסף, הופך סקיצות אדריכליות לגופי תאורה. אורית מורדתכניות ארכיטקטוניות בנות 42 שנה, של האדריכל אדם אייל, המעצב של קולנוע גת המיתולוגי, הם חומר הבסיס שממנו יוצרת אורית מורד (32), בוגרת המדרשה לאמנות בבית ברל, תחתיות לכוסות ואהילים, שיוצגו ב'סלון', שוק האקססוריז לבית.


אהיל מתכניות ישנות של האדריכל אדם אייל (צ': יחצ)

"באופן כללי מעניין אותי החומר. אני מסתובבת ברחבי העיר ומחפשת חומרים שנזרקו, שמגרים את הדמיון שלי ליצירה. אני אוהבת לקחת משהו שכבר קיים, להתחיל לעבוד איתו באופן כזה שישתנה שוב ושוב, עד שיהפוך למשהו אחר ואז אני אומרת זהו, כך זה צריך להיות".

בין עיסוקיה הנוספים, עובדת אורית כמנהלת אדמיניסטרטיבית במשרדו של אייל ואת התכניות המשורטטות על נייר סקיצה שהיו בדרך לפח, היא הצילה ממש ברגע האחרון. "ראיתי אותן ונדלקתי, מבחינתי זה פשע לזרוק דברים כאלה. יש לי קטע של מחזור בעבודה, לא כטייטל, אלא כסיבוב חיים נוסף. פשוט יש דברים שאני רואה את הפוטנציאל שלהם, מבחינתי הם עוד לא סיימו את הסיבוב שלהם בעולם".


כיסא מספקי בעיצוב מורד (צ': יחצ)

בנוסף לאהילים ולתחתיות, תציג מורד ב'סלון', גם כיסאות ישנים ששופצו ונצבעו על ידה, עליהם הטביעה חותמות של מספרים. יהיו גם קולבי עץ שנעשו באותה טכניקה ובובות לילדים ולמבוגרים, שתפרה בעבודת יד משאריות בדים ובגדים ישנים. ההשתתפות ב"סלון" תהיה הפעם הראשונה בה תמכור מורד את עיצוביה, למרות שבימים אלו מגיעים האהילים שלה גם לבית הבאוהאוס בת"א.

אורית מורד ל'סלון' - שוק האקססוריז לבית, 9-10 בנובמבר,, קומפורט 13, דרום ת"א. שעות 11:00-20:00


מורד. עד שיהפוך למשהו אחר (צ': יחצ)

לכתבה המלאה במקור