עיצוב חדר הרחצה: להתקלח בבית ולהרגיש בספא

ידיעות אחרונות Ynet
חדר רחצה בטעם של פעם. רשת חרש

חדר רחצה בטעם של פעם. רשת חרש


העדיפו גוונים בהירים שמגדילים את החדר, בחרו באריחי רצפה בעלי חספוס קל ושלבו חומרים טבעיים - כך תהפכו את חדר האמבטיה למקום המפנק, הזוהר והמושקע ביותר בביתתפקידו של חדר הרחצה הצטמצם בעבר לברור מאליו, אך כיום, עיצובו מתחרה בבתי ספא ומושקעת בו מחשבה רבה, בד בבד עם ההכרה בצורך לטיפוח עצמי. מחדר קטן וצפוף עם אביזרים סניטריים מסורתיים ואריחים משעממים, הוא הפך לחדר המפנק, הזוהר והמושקע ביותר בבית.

מיקום הפריטים בחלל

הפריטים העיקריים בחדר הרחצה הם הכלים הסניטריים. אפשר למקמם בכל מקום שתחפצו ואין צורך להתחייב למקומות קבועים למשל בצמוד לקיר ובסמוך לקווי הצנרת. חשוב לדאוג כמובן למרווח ולאווריריות בחדר זה, ולכן ראוי לדחוק את הפריטים לפנים החלל. 

מקומות אחסון נסתרים. רשת מודי

חשוב להקפיד על כמות מספיקה של ארונות לאחסון כדי להימנע מבלגן מיותר, אך חשוב גם שלא להעמיס יותר מדי ולשמור על מראה מרווח. בחללים קטנים מומלץ להעדיף את המראה התלוי, שמאפשר גישה קלה ונוחה וניקיון פשוט של כל שטח הרצפה. גם את הארונות מומלץ לתלות על הקיר או למקם מתחת לכיור ואפילו כחלק אינטגרלי מהאמבטיה, כדי לחסוך ולהציג חזות מאווררת וקלילה.

אמבטיות פרי-סטנדינג. בית העיצוב ספדה

צבעים

צבעים נכונים יעניקו תחושת מרחב ונינוחות בחלל עבור הרגעים הפרטיים והאינטימיים ביותר, ואילו שימוש בחומרים ובסגנונות צביעה שונים יסייע ביצירת אווירה מתאימה ובמתן פתרונות לחלל המוגבל בגודלו ובצורתו, טרם הוספת האביזרים המשלימים.

בחירה בגוונים בהירים תשרה בחלל תחושת ניקיון ורוגע וגם תסייע להגדיל אותו מבחינה ויזואלית. במקום פסי דקורציה של אריחים תוכלו לעטר את שולי הקיר או את השטח שמעל לקו הקרמיקה בעזרת שבלונות דקורטיביות. 

אם משתמשים בצבעי קירות סטנדרטיים, יש להגן על הצבע, בגמר העבודה, בעזרת לכה שתשמור עליו מפני תנאי רטיבות ולחות. טייחים דקורטיביים מינרליים יכולים אף הם להוות חלופה לקרמיקה המסורתית, כי אינם זקוקים לחומר נוסף שיגן עליהם מפני רטיבות.

 

צבעים נועזים. רשת חרשלכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה