Za velike prostore možemo odabrati mirnije i ali i tamnije tonove, za uzane prostorije obavezno svetle nijanse koje daju osećaj prostranosti. Dnevna i sunčeva svetlost je bitan faktor koji će uticati na to koje boje ćete upotrebiti u Vašem stanu. U slučaju da ima dosta sunčevih zraka, možete izabrati hladnije tonove kao što je svetlo plava ili zelena, u suprotnom, u severno orjentisanom prostoriji, svetlo žuti ton ili bilo koja topla boja nadoknadiće nedostatak prirodnog svetla i daće efekat topline. Određeni delovi prostorija kao sto su stubovi, grede, dimnjaci, mogu se naglasiti tamnijom ili kontrastnom bojom u slučaju da želite da ih istaknete.

Molerski radovi nisu posao koji se može olako shvatiti, jer od njihovog uspeha ili neuspeha, zavisiće kompletan enterijer, a svakako i Vaše raspoloženje. Pre nego što angažujete ekipu majstora, raspitajte se o njihovom iskustvu i referencama. Angažujte majstora koji će imati strpljenja da Vam ponudi materijale i boje koje su po cenama i kvalitetu dostupne Vama, a  ako treba iz iskustva pojasni prednosti i mane različitih tehnika i tonova.

Izvođenje molerskih radova uglavnom se izvodi iz sledećih razloga, a vi postavite sebi pitanje pre nego se upustite u posao:

  • Da li je boja na Vašim zidovima dotrajala, bilo da se isprljala ili izbledala?
  • Koliko je vremena prošlo od poslednjeg krečenja?
  • Ako ste se uselili u novogradnju, koliko su kvalitetno izvedeni molerski radovi i da li su potrebne ispravke?
  • Ako menjate namenu prostorije, da li su potrebne promene i u boji?
  • Ako ste imali kvar tipa poplavu ili slično, da li je potrebna adaptacija?
  • Jednostavno želite da poboljšate određeni prostor promenom boje …