Zanimljiv dizajn iz jeftinih materijala još je 60-tih bio privlačan mladim ljudima koji su interesom za proizvode od plastike, papira, pleksiglasa željeli pokazati otpor prema već viđenom, ozbiljnom, tradicionalnom dizajnu.

Odnedavno, prigrlili su ga i ekološki osviješteni, jer ovakav tip namještaja za konstrukciju maksimalno koristi zrak i puno manju količinu drugih materijala za svoju izradu, od klasičnog namještaja. Može se proizvoditi od reciklirajuće plastike, gume, ambalažnih materijala ili tankih metalnih folija, koji se ispunjavaju zrakom.

Tehnologija LED rasvjete pomogla je da namještaj na napuhavanje dobije novu dimenziju zanimljivosti - po noći.


S plaže u dnevni boravak


Osim na plaži ili na kampiranju, namještaj na napuhavanje može u stanu ili vrtu biti alternativa za klasični namještaj. Njegove prednosti su da je udoban, periv, lako složiv, lagan, lako prijenosan i nije skup.

Dizajner Oskar Zieta
Moderni materijali ovakav 'napuhani' namještaj učinili su vrlo izdržljivim te su otvorili mogućnosti za još raznovrsniji dizajn. Mnogim suvremenim dizajnerima izazov je istražiti koliko čvrst može biti zrak, zarobljen u ovojnicu.

Arhitekt Oscar Zieta razvio je posebnu tehnologiju kojom izrađuje namještaj od napuhnutih metalnih folija, a Marcel Wanders dizajnirao je stolac napunjen zrakom, izrađen tehnologijom za plastične boce vode.

Napuhani namještaj u svim oblicima


Sofe, kreveti i stolci na napuhavanje samo su dio spektra elemenata koji su zanimljivi za opremanje doma. Kreativni dizajneri osmislili su također 'napuhane' svjetiljke, pregrade, vješalice…

Pregrada, dizajn EgidioPanzera - Sace Ind.
Za one koji žele duh 60-tih u svom domu, proizvođači nude reizdanja klasika pop-namještaja, poput Satellitte Chair i Pouf dizajnera Quasara Khanha. Sasvim prozirni ili u živim bojama napuhane fotelje unijet će vedrinu u svaki prostor, podsjećajući da život može biti i zabavan.