Izrada skrivenog garderobera je krajnje jednostavna. Dovoljno je da deo prostora u hodniku odvojite za ovu namenu i da naručite gipsane ploče u istoj boji u kojoj su plafon i zidovi. Tako garderober neće koloritno odudarati od ostatka prostorije. Gipsane ploče se lako šrafe u plafon i pod, a unutrašnje šipke i police mogu da stoje zasebno, bez da se fiksiraju za zid.

Visina skrivenog garderobera zavisiće od visine vašeg doma, a dubina ne bi trebalo da bude manja od 65 centimetara. Fiksiranje šipke za vešanje garderobe trebalo bi da bude na 30 centimetara od unutrašnje strane skrivenog garderobera i na 1,20 metra visine, da se dugački kaputi i mantili ne bi gužvali prilikom kačenja.

U „lažni“ garderober možete da smestite i sušilicu za kišobrane sa metalnim dnom, ukoliko nameravate da samo jedan deo garderobera namenite za kačenje mantila i kaputa. U ovaj deo odlažite samo potpuno suve kišobrane, da se ne bi pojavila vlaga koja će uništiti lepotu i funkcionalnost gipsanih ploča. Takođe, na dno garderobera koji je zamaskiran vratima možete da poređate vansezonsku obuću, kao i onu koju ste namerili da sutradan obujete za odlazak na posao.

Prednost skrivenog garderobera je i u tome što sa unutrašnje strane njegovih vrata možete da postavite ogledala. Tako ćete moći da proverite da li ste potpuno spremni za izlazak iz kuće, ali i da oslobodite okolne zidove postavljanja velikih ogledala koja traže puno prostora.