כל אולפן צריך מרפסת

דקל גודוביץ וואלה Walla
הדמייה של אולפן 2 החדש (צ': יחצ)

הדמייה של אולפן 2 החדש (צ': יחצ)


אולפן החדשות החדש של חדשות ערוץ 2 מזכיר לדקל גודוביץ' בית שעיצבה אישה מיד אחרי הגירושין, עם הכסף מהבעל שהלךאולפן חדשות ערוץ 2 החדש, נראה ממש כמו בית של אישה אחרי גירושין, כשלאישה קוראים יונית לוי. "אחרי 7 שנים הגיע הזמן לשינוי", הכריזה הגרושה מיד בפתיחת המהדורה, כשהיא יורדת מהמדרגות המונומנטליות, עם חיוך רחב פרוס על פניה, כמו היתה דודו טופז המגיח מאחורי הקלעים והולך להגשים חלומות לרוני דניאל בנישואים חמישיים. ובאמת לא הרבה זמן עבר מאז שהגבר הבלעדי של החדשות עזב אותה לבד באולפן והנה היא מתפנית לעצב ולרהט מחדש את הבית שנשאר לה ולאורחיה היקרים בסיועו של המעצב אבי פחימה.


האולפן של פעם (צ': יחצ)

האמת מה זה בית, לפי מה שראינו האישה הוציאה מינימום ארמון מהבעל, ובאמת היעדרו, משאיר לחדשות 2 את המשכורת שלו, שחייבים לעשות איתה משהו.

נדמה לי שזו היתה הפעם הראשונה בתולדות חדשות הטלוויזיה בעולם כולו, שמצלמת רחף הצליחה לעלות לגובה 3 קומות בתוך אולפן, להתרחק 30 מטר ולהביא אותה בזום דינמי של 180 מעלות על קריינית החדשות. בעולם כולו מסתפקים בקלוז-אפים חסרי מעוף, אבל אצלנו איזה זויות צילום דרמטיות, איזה מימד של עומק וריחוק, כמה גובה! תצ"א ב-google earth פתאום נראית כמו צילום ממרפסת באבן גבירול.


כולם נראים צעירים ובורקים יותר בסלון החדש
(צ': מערכת וואלה)

ואז באה המרפסת. בטח מרפסת, כל אולפן צריך מרפסת, בטח אם הוא בשידור חי בערוץ 2. כן רובכם בוודאי לא שמתם לב למרפסת הקטנה בפינה הימנית העליונה, אבל תאמינו לי היא שם. רק מה, במקום שיהיה לה גם שימוש, כמו למשל דיווח התחזית מהבלקון של הגזוזטרה של המרפסת, עם הבטחה שהגשם יחזור מיד אחרי החסות, התחזית שוב כמו תמיד בצד ימין (מה רע בשמאל?) על אותם מסכי ענק (הקו השולט הוא אופקי), אלא שהפעם הם מעט עגולים יותר. או כמו שיונית קראה לזה - "שינוי".

זכיתם בלוק שזוף ובוהק


הבעל לשעבר. הגופה עוד לא התקררה וכבר
משנים תפאורה (צ': יחצ)

אולפן החדשות של ערוץ 2 הוא גדול יותר, נוצץ יותר ואדום יותר, והוא משאיר הרבה מאחור את כל אותם אולפנים קטנים של המתחרים כמו ערוץ 10 שלא לדבר על ערוץ 1. אבל לא רק אותם.

בפרומואים, האיש הגדול מ"הערב בכולבוטק" פורץ למסך הקטן שלי. מעולם "אולפן כולבוטק" לא נראה קטן כל כך, הפלזמה הניצבת לשמאלו של האיש התופס את חצי המסך נראית מצומקת כל כך, והקלוז-אפ על האיש "שנוא החתולים" מפחידה כל כך. סיפורים על נוכלים קטנים וחתולי בר רעבים נדמים לפתע בקלוז אפ המרתיע הזה לאריות טורפים ואימתניים מהטלוויזיה הקהילתית של ניירובי.

הקו החדש של חדשות 2, הוא לוק בוהק שמיד משווה מראה צעיר, קורן ושזוף לכל מי שרק ישב לרגע אחד בכיסא המנהלים ליד שולחן הזכוכית הגדול והנוצץ בסלון של המדינה. רוני דניאל למשל. כתבנו הצבאי-בטחוני מעולם לא נראה כל כך צעיר. פדחתו הנוצצת, עיניו הבורקות, הנה, זהו דיוקנו של אדם ששמע כדורים שורקים באוזניו, שמתייצב תחת כל הנוצץ החדש הזה, כדי לדווח ששבע פרות נקטלו היום ממטחי קאסם. בערוץ 1 דיווחו מעט מאוחר יותר רק על 6 פרות עם עדות ממקור ראשון לזוועה.

שום דבר חדש אין באולפן של ערוץ 2. הכל פשוט גדול יותר ונוצץ יותר. השולחן זכוכית עגול יותר, הכיסאות מנהלים מתגלגלים רחוק יותר, המחשבים בחדר החדשות מאחור דקים יותר, המסכים המרצדים ברקע גדולים יותר, הצבעים אדומים יותר, התחזית מימין ויונית במרכז.

בסך הכל האולפן החדש נראה כמו הקניון הסמוך לביתכם. גדול ונוח, עם כל החנויות שציפתם שיהיו בו, ובלי אף חלקה חתרנית אחת. כמו יונית, כמו המהדורה.


לכתבה המלאה במקור