עולם ורוד

שרון שגב-רוזנטל ifeel
עולם ורוד


ענת פתחה את "סטודיו נאיבי" בגן יאשיה מתוך אהבה לעולם הילדים וליצירה. בסטודיו שלה היא יוצרת רהיטים, חפצים וצעצועים בצבעי פסטל ובחומרים ידידותיים לסביבהעיצוב חדרי ילדים, כנדבך של תחום עיצוב הבית ההולך ומתפתח, זוכה לשגשוג ופריחה בשנים האחרונות. ברחובות הצדדיים של העיר (לא משנה איזו, תבחרו), נפתחות מה שנקרא "נגריות בוטיק" המציעות חדרי ילדים קומפלט, כולל מיטה, שולחן, מדפים וארון. את הפריטים המשלימים אפשר לקנות במקום או לנדוד למחוזות אחרים. כך מתאספים להם מראות, מוביילים, מנורות שולחן וגם ציור קיר מעולם המצוירים לא יזיק, העיקר שתצא בסופו של דבר חבילה עליזה בצבעי פסטל, שתיתן לילדנו הרך תחושה של בית.

את "סטודיו נאיבי" פתחה ענת בעקבות תשוקתה ליצירה ומשיכתה לאביזרים עליזים שמתאימים לילדים. ענת יוצרת פריטים משלימים לחדרי ילדים ועושה זאת באהבה רבה. קבענו להיפגש בסטודיו שלה, הנמצא בפינת חמד ירוקה ליד כפר יונה.

הדרך לסטודיו בגן יאשיה היתה קצרה משחשבתי. פניתי ימינה בצומת בית ליד לכיוון כפר יונה ובתוך פחות מ-10 דקות הגעתי לסטודיו קסום היושב בלב משתלה. ענת ומשפחתה עברו לכאן לפני כ-4 שנים. מסביב לסטודיו של ענת יש יער של איקליפטוסים, מגרש כדורגל ענק, גינת משחקים, דיר ורפת. ישבנו בחוץ, במרפסת החנות, וענת סיפרה לי על המעבר מהעיר למושב ועל האהבה לצבע הורוד.


 
"חשוב לי שהפריט ישמור על איזון החדר/החלל בו הוא נמצא"

את הסטודיו פתחה ענת לפני כשנתיים, עד אז גידלה את שלושת ילדיה (אלעד, בן 10; אלון, בן 8 והדר, בת 6). את הרהיטים וחפצים היא מכינה במו ידיה ומוכרת בסטודיו. הצבעוניות הפסטלית שולטת בחדר. העיצוב מאוד נקי, והאלמנטים בהם משתמשת ענת משווים לחדר אווירה של אגדה.

מה הביא אותך לפתוח את הסטודיו ומדוע דווקא מוצרים לילדים?

"המעבר מהעיר (הוד השרון) למושב (גן יאשיה) ובעיקר התמיכה מהבעל המקסים שלי עם ידי הזהב, הם שהובילו אותי לפתיחת "נאיבי" ולמכור את פרי יצירתי. כל מי שמכיר אותי יעיד עלי שאני ורודה ו"קיטשית" כך שהפניה למוצרי ילדים היא הזרימה הטבעית עבורי".

אילו פריטים את מעצבת ומאילו חומרים?

"אני מעצבת תמונות נאיביות, המכילות דמויות וחפצים מעולם הילדים. בנוסף, אני מעצבת רהיטים ומוצרים משלימים מיוחדים לבית.
החומרים איתם אני אוהבת לעבוד הם בדים, עץ וצבע. כל החומרים מתכלים, טבעיים ואינם רעילים. אני משתדלת לשמור על דלות החומר".


 
"כל מי שמכיר אותי יעיד עלי שאני ורודה וקיטשית"

מהו המוצר הראשון שיצרת?

"הפריט הראשון שלי היה תמונות לחדרי ילדים על בד קנווס. משם התפתחתי למוצרים אחרים".

לאילו חומרים או פריטים את הכי מתחברת?

"הקולקציה החדשה מאד קרובה לליבי, יש בה אלמנטים שתרגמתי מעולם האופנה לעולם הריהוט. החיבור שלי הוא לחיתוכי העץ. אני גם חושבת שהם הכי מייצגים את עבודותיי".

מאילו עולמות תוכן את שואבת את הדימויים בהם את משתמשת?

"מהעולם הפרטי שלי, בעיקר מהילדוּת שלי וגם הרבה מעולמם של ילדיי".

מה חשוב לך כשאת יוצרת או מעצבת פריט?

"חשוב לי שהפריט ישמור על איזון החדר/החלל בו הוא נמצא, או לחלופין יתרום לאיזון ויצור הרגשה הרמונית. זה לא משנה אם זה רהיט, או תמונה או חפץ קטנטן, העיקר שישתלב באווירה הכללית".


 
"החומרים איתם אני אוהבת לעבוד הם בדים, עץ וצבע"

כיצד מתמרנים בין היצירה לבין ניהול העסק?

"מתמרנים בלית ברירה, כמו כל אמא המנסה לתמרן בן העבודה לבית ולבעל. כמובן שעכשיו קשה לי יותר כי לנהל עסק עסק זה הרבה יותר ממשרה מלאה, אבל איכשהו הכל מסתדר".

היכן את רואה את עצמך בעוד כמה שנים?

"אשמח להמשיך ליצור ולהתפתח לעוד תחומים, ממש כמו עכשיו שאני עובדת על קולקציה חדשה של ריהוט לבית. הכי חשוב לי להמשיך ליהנות מהיצירה תוך שילוב בין הסטודיו למשפחה".

אחרי קפה נוסף אני פונה ללכת, לא לפני שאני עומדת על המרפסת ומסתכלת מסביב. איזה כיף לה, לענת, שהסטודיו שלה הוא אי של שקט ושלווה.

אפשר לתאם מראש (טל': 052.8977781) או להגיע בשעות הפתיחה: א-ה 16:30-19:00; יום ו' 09:30-14:30

לכתבה המלאה במקור