Barátai, rokonai és ismerősei régóta ismerték a háziasszony lakberendezés iránti érdeklődését. Előző otthonai annyira karakteresek voltak, hogy a hozzá érkező vendégek csak szélsőséges véleményt tudtak alkotni: nagyon lelkesedtek értük, vagy nagyon nem. A biztató, dicsérő megjegyzések irányították Éva érdeklődését a lakberendezés mint szakma felé. Munkája és kisgyermekei mellett a közelmúltban kezdett szakirányú képzésbe, hogy később másoknak is adhasson tanácsokat, ötleteket.
 

Mostani lakásuk színvilágát már öt évvel ezelőtt kitalálta. A színek keltette hangulatot tartotta a legfontosabbnak: a friss borsó héjára emlékeztető világoszöld a tavaszt, a mély tónusú kék pedig a tengert juttatja eszébe. Úgy gondolta, kedves színei között biztosan jól érzi majd magát. Az élénk színpár akkoriban igen merész választásnak tűnt, Zsolt mégis mindenben felesége ízlésére hagyatkozott, sőt, meg is szerette a különleges látványt. Ám ahhoz, hogy az érdekes színek érvényesülhessenek a falakon, teljesen át kellett rendezni az eredeti helyiség-elosztást.

 

Egy új építésű, társasházi lakás mindig sok megkötéssel jár. Adott a vizesblokkok helye, az ablakok, erkélyek elosztása. Mindez sok fejtörést okozhat a vásárlónak, ha nem elégedett a helyiségek elosztásával. Amikor Éva kezébe vette leendő otthonuk alaprajzát, több fontos, átalakításra váró pontot talált. Különálló, kicsi konyha és a sarkából nyíló kamra foglalta volna el eredetileg a lakás bejárat melletti részét. A kisszobát a mostaninál is kisebbre tervezték, és külön helyiséget kapott volna a vécé.


 

A család viszont inkább nagyobb fürdőszobát és a nappalival egybenyitott konyhát igényelt. Zsolt ugyanis szakácsként dolgozik és otthon is szívesen főz. Éva közben a gyerekekkel foglalkozik, így nem szakadnak el a családtagok a kevés, együtt töltött időben. Éva ötlete alapján mégis falat húztak az étkező és a nappali közé, ha csak jelképeset is. A lépcsőzetes téglafal a főfal előtt folytatódik, helyet adva számos, színben ide illő gyertyának. A fal emelkedését a kék betéttel hangsúlyozott burkolatváltás is „utánozza”. Az eredeti terv szerint világoskék falszakaszok is lettek volna, de a házaspár maga festette a falakat, ezért az egyszerűbb megoldás mellett döntöttek. A hiányzó szín megjelenik viszont a nappali színeit ismétlő függönyön.

 

Új elem az előző lakáshoz képest a konyha és a gyerekszoba falán megjelenő narancssárga is, a hálószoba pedig szintén igen merész, szürke és bordó színeket kapott. Talán csak a fürdő kék-fehér színpárja szokványos, bár a kisebb-nagyobb mozaiklapokból összeállított burkolat már korántsem nevezhető annak.

 

Kedvenc zöldje és kékje mellé a háziasszony fémes, ezüstszínű kiegészítőket választott. Még előző lakásukba kerestek hálószobabútort, amikor ismerősök ajánlására eljutottak a Boni Young Design üzletébe. Annyira megszerették az itt kínált, fiatalos stílust, hogy az ágyon kívül itt vásárolták az étkezőgarnitúrát, majd apránként egy teljes szekrénysort. A többi bútorhoz hasonlóan aztán ezt is korábbi otthonukból hozták magukkal. Az eltérő adottságok miatt a szekrénysort szét kellett szedni: nagyobb része a nappaliba került, de jutottak elemei a hálóba és az előszobába is. 

 

Bár a lakás egészén nem látszik, Éva rajong a régi tárgyakért, bútorokért. Nyomasztónak találja viszont a lakberendezésben a fa barna színét, ezért csak néhány jól megválasztott régi tárgya van. Igaz, ebben egy betöréses rablás is közrejátszik, amikor nagyanyai örökségét rövidítették meg. Nosztalgikus vonzódása közismert a családban, egyik születésnapjára kapta például a nappali sarkába állított katonaládát. Éva saját ötlete a régi sílécek alkotta polc, ahol kedves tárgyait helyezte el. A dekorációs elemek is sajátosak: a sílécpolc alatt a nagypapa keretbe foglalt, régi igazolványait és iratait állította ki, de találunk fonográflemezeket, bekeretezett pengőket és családi fotókat is. A gyerekszoba falát a szülők gyerekkori fotói díszítik. A vízszintes felületeket elfoglaló, számtalan gyertya között igazán személyes tárgyakat – az első saját autó törött ablaküvegének üvegvázában tárolt szilánkjait, vagy az első iskoláskori szerelmes levelet – fedezhetünk fel. Bármerre nézünk, látszik, hogy emlékekkel teli, mégis fiatalos stílusban berendezett otthonukban a család minden tagja jól érzi magát.