Opremanje poslovnog prostora iziskuje sve veću kreativnost i stručnost ne samo arhitekata, već i psihologa i sociloga. Nova filozofija dizajniranja radnih enterijera slavi čoveka i njegovu ličnost i slobodu, a pravi primer za ovaj stav je nedavno useljen Telenor poslovni prostor.

Telenor je smešten u dve zgrade Airport Citya u Novom Beogradu. Kancelarije i Expo i Intro centar su u jednom objektu, dok je drugi rezervisan za centar za nadgledanje mreže, kol centar i, ponovo, kancelarije.

Pristupačnost i isti standardi povezuju sve celine oba objekta.

Autori enterijera upravne zgrade bez, znatnih, korporativnih ograničenja i sa puno slobode dizajnirali su jedinstven i savremen radni prostor. U skladu sa stalnom težnjom ka inovacijama, arhitekte su u prizemlju Upravne zgrade formirali specifičan multifunkcionalni prostor namenjen internim i eksternim korisnicima. U sklopu Expo centra su sale za sastanke, lounge i jedna višenamenska celina. Intro centar čini Telenor Learning Center i scenski prostor namenjen većem broju posetilaca.

Kancelarije su koncipirane kao „open space“ sa jasno formranim celinama za rad i „silent“ sobama za ad-hoc sastanke ili koncentraciju. Tu su i celine za odmor i relaksaciju. Čitav prostor je transparentan čime se postiže i interakcija među zaposlenima. Funkcionalnost, kao primarni zahtev, postignut je zoniranjem prostora po principu talasa, od zajedničkog dela u težištu sprata, kao što su kuhinja i lounge, šireći se ka otvorenom radnom prostoru.

Ergonomske stolice i stolovi pružaju udobnost i zadovoljstvo, a dominantne žive boje stvaraju prijatan ambijent i izdvajaju čitav enterijer iz klišea klasičnog kancelarijskog prostora.

Da ništa nije prepušteno slučaju dokaz je i rad na protivpožarnom stepeništu koje je specijalno dizajnirano i oplemenjeno tapetnim oblogama koje su radili maladi autori specijalno za Telenor. Čitav enterijer obogaćen je vrednom kolekcijom savremene srpske umetnosti. Reč je o 150 radova 46 autora, među kojima su poznati stvaraoci srednje generacije kao što su Mrđan Bajić, Gabrijel Glid, Vladimir Talent, ali i mladi umetnici Biljana Đurđević, Hana Rajković, Petar Mirković...

Instalacija Aleksandar Maćašev

“Telenor gotovo punu deceniju ulaže u savremenu umetnost, ne samo zato što umetnost podstiče kreativnu energiju i radno okruženje čini inspirativnijim. Prilikom formiranja ove umetničke zbirke u Srbiji, glavni motiv nam je bio da podstaknemo kulturno stvaralaštvo i da, imajući u vidu teške uslove pod kojima stvaraju, podržimo ovdašnje umetnike.”- rekao je na otvaranju izložbe prvi čovek Telenora Stajn Erik Velan.

Iz radnih prostora ova vredna umetnička kolekcija sada je preseljena u umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić. Javnost u izložbi uživa od 9. 5. do 8. 6, kada se radovi, ponovo, vraćaju zaposlenima u Telenoru da ih odmore i inspirišu.