Napravite viseće saksije:

 

 Saksije možete napraviti od dečjih kofica za plažu, a koje ona više ne koriste. Obično su veselih boja pa ukrašavanje nije potrebno. Pažljivo napravite rupice sa strane i na dnu (zbog drenaže), provucite čvršći kanap(kanilu, kanap za veš i sl.) ili fleksibilnu čvršću žicu.

 Koficu napunite zemljom i zasadite biljku, zalite je, sačekajte da se malo iscedi pa je okačite na odabrano mesto.

  Stari kuhinjski lonci takođe mogu poslužiti, ako je potrebno obojite ih sprejem za metal ili nekom farbom koju već imate (za farbanje ograde npr.). Rupice za drenažu možete napraviti većim ekserom i čekićem. Kroz drškice sa strane provucite kanap ili žicu, zasadite biljku i okačite na pogodno mesto.

  Stare pletene korpice su idealne za viseće saksije, provucite kanap ili žicu kroz samo dno, najbolje je ukrstiti vizivo, izvucite prema dršci pa napravite čvoriće .

  U korpicu morate staviti podmetač, u suprotnom će zbog vode brzo istruliti, pa zatim manju saksiju sa posađenom biljkom. Ostatak kanapa koji ste provukli kroz dno obavijte oko drškice , čvrsto vežite i okačite.

 Viseće saksije možete praviti i od drugih, sličnih predmeta, imajte na umu da će biljka brzo porasti i sakriti saksiju u kojoj se nalazi, pa posebno dekorisanje nije ni potrebno.

Biljke koje možete saditi u visećim saksijama:

  To su: viseće petunije, viseće muškatle, viseće begonije ili zvončići, razne vrste paprati, bršljen i sve biljke koje rastu u lozama. Možete praviti kombinacije sa lisnatom visećom biljkom i jednom cvetnicom koja nije viseća, mogućnosti je mnogo prilagodite ih svom ukusu i svojim afinitetima.

 Tip za lako zalivanje visećih biljaka:

 Nabavite deblji štap, izbušite pažljivo rupicu pri vrhu štapa, provucite žicu pa za kraj vežite stari metalni ili plastični lončić sa drškicom. Lončić napunite vodom, podignite ga na štap i zalite biljku. Ovako ćete izbeći penjanje po stolicama i merdevinama i olakšati zalivanje.