מעבר ועיצוב לפי תורת הפאנג שואי

גליה פונדק Mcity
מעבר ועיצוב לפי תורת הפאנג שואי


מתכוננים לעבור לבית חדש? עסק חדש? המילה האחרונה הינה עיצוב פנים עם רזי הפאנג שואי. תורה עתיקה שיכולה לחולל את קסמיה וברכותיה בחייכםמתכוננים לעבור לבית חדש? עסק חדש? בונים בית? בטוח שמברכים אתכם תדיר בברכת מזל טוב וזו כזו אמירה נדושה שמיד לאחריה אנחנו מהנהנים לתודה ולרוב מוצפים בכל שאלות כמו לאן מתי ומאיזה חברת הובלות קיבלנו הנחה מפליגה.

כולנו מכירים את המימרה "משנה מקום משנה מזל" לא אחת, אני, כמעצבת פנים על פי תורת הפאנג שואי, נתקלת בתופעה שבה אנשים עוברים לבית חדש/עסק חדש ומגלים כי המעבר הוביל לשינוי דראסטי אך לאו דווקא לשיפור המיוחל. ריכוז מאמצי מעבר הדירה תוך התעלמות מהיבט הפאנג שואי עשויה להוביל לתוצאה הפוכה ומצערת.

היה לי לקוח שעבר לגור עם רעייתו ושלושת בניו בבית מידות פרטי וכשבועיים לאחר המעבר פוטר מעבודתו ושקע לסחרור של משכנתא גבוהה ולחצים נפשיים שהחמירו עד שכעבור חצי שנה בה הוא לא מצא עבודה הם החליטו להזמין אותי שאבדוק מה קרה.

לאחר שבדקתי את תאריך הולדתו וראיתי לאיזה כיוון מראשות מיטתו פונה גיליתי שבחדר זה הוא נחשף לכיוון שהזרים אליו תת הישגיות, חולשה נפשית פיזית ורוחנית וכישלון כללי.

ישנם שלושה גורמי עקה (סטרס) עיקריים כשאחד מהם בנוסף לפיטורין ומוות לא עלינו, הינו מעבר דירה. העקה במרביתה נובעת מעצם השינוי וההליכה אל עבר הלא נודע. דומה הדבר למעבר המכונית מנתיב לנתיב בשעות העומס כשלמדנו רק 50% משיעורי נהיגה.

במעבר אנחנו לא יודעים המון דברים ביחס לבית החדש. מבחינתנו הוא דומה לקרחון רק שליש ממנו מבצבץ גלוי מעל פני המים.

ישנו רובד סמוי מעיננו ולא אחת שאלה ענקית של ספק מנקרת בתוכנו: האם המקום מבורך או רווי מה שמכונה בעממית מדוברת 'נאחס'. יותר מזה שאנחנו משתוקקים ליהנות אנחנו מפחדים לשגות בעיקר כשמדובר במפעל חיים ורכישה של בית, שכירתו או הקמת עסק. 

ווינסטון צ'רצ'יל אמר פעם אמירה רבת עוצמה בתבונתו העמוקה: "קודם אנחנו מעצבים את ביתנו ואחר כך בתינו מעצבים את חיינו". מסיבה זו כמו גם משיקולי אסתטיקה, היום, המילה האחרונה הינה מעצב פנים שגם בקיא ברזי תורת הפאנג שואי.

תורה עתיקה של עיצוב שהועילה לשושלות של קיסרים ובימינו לטייקונים כלכליים כגון דונאלד טראמפ יכולה בהחלט לחולל את קסמיה וברכותיה בחייכם. עיצוב הפנים על פי תורת הפאנג שואי מזרים אלינו את האיכות המיוחלת כך שבנוסף ליופי והרמוניה מוזרם לחלל ביתנו המון מזל טוב כאשר בעבר ניתן היה להסתפק רק במעצב פנים או ארכיטקט.

מבין לקוחותי הרבים לא אחת נתקלתי במקרים בהם הבית עוצב על ידי ארכיטקט מיומן קיבל את הטאץ' ממעצב הפנים והאנשים חיו במקום כשעל פניהם הבעת תדהמה מרצף השליליות שנחתה עליהם. כגון פיטורים, מפלס ריבים שיצא מכלל עקומת הנורמל, חולי או כל ביטוי אחר מצער של חוסר הרמוניה.

אם מדובר במגזר העסקי ברור שכל מי שמקים עסק ירצה שמירב הממון יוזרם אליו ואם במגזר הפרטי עסקינן כל אחד מאיתנו רוצה את יתרונות המזל הטוב שישפיעו ברכה בכל מעשיו.

לכן ללקוחות שמגיעים אלי, אני תמיד מעניקה על סמך תאריך הלידה שלהם את כיווני השינה והישיבה המיטביים שלהם, מנתחת את שמונת החללים בביתם מאלחשת בעיצוב את כל האנרגיות השליליות ומחזקת את האנרגיות המיטיבות.

עיצוב חדר השינה, חדר העבודה והסלון: כל אותם שלושה חללים בהם אנו מבלים את מרבית חיינו הופכים למשימה מושכלת המצריכה את המצפן, טבלאות הכיוונים ותאריכי לידתם של בעלי הבית ודייריו. כבר לא מספיק שהחלל יהיה מעוצב בשיק שיהלום את טעמם של שוכני הבית והעסק אלא שגם, בנוסף יירתמו כל כוחות היקום לתעל את ההצלחה, יחסי הציבור והמצב הפינאנסי כמו הבריאותי לטובתכם.

הפאנג שואי מצייד כל אדם בכפוף לתאריך הולדתו ארבעה כיוונים שבהם הוא נחשף לאיכויות מזל טוב לפי הנושא שכעת הוא ממוקד בו. זה יכול להיות כיוון שמזרים אליו מזל טוב בתחום הפינאנסים, בתחום מערכות היחסים, בתחום הרוחני ובתחום הבריאות.

לא מעט מאיתנו מתוך בורות ישנים ועובדים לכיוונים פחות מיטביים שלהם ומושכים לחייהם רעות חולות בדמות חוסר מזל טוטאלי ועד לאיכויות של חוסר מזל מינורי.

אני לא מאמינה בהצבת חפצים כמחוללי שינוי אני כן מאמינה בעיצוב חללים בחומרים הנכונים לאותו סקטור. כך שלא משנה איזה תקציב נותר בקופה לנושא העיצוב: תמיד ניתן לשפר לעצב ולגרום לאותו חלל לנסוק לגבהים של יופי, הרמוניה ונועם.

טיפ כללי להזרמת שפע בבית: בסקטור הדרום מזרחי על פי מפת הבגואה הכללית ממוקם איזור המזל המבורך. למקם באגף הזה מזרקה ביתית או כלי זכוכית דקורטיבי ובו שטים דגי זהב יהיה רעיון נפלא.

איזור זה מושפע על ידי איכויות הצמיחה והשגשוג ולכן צבעים ירקרקים ודוגמאות מודפסות על הטכסטיל ווילונות שטיחים וכיסויי מיטה ועליהם מאויירים עלים יחזקו את אותה איכות נכספת. 

כמו כן ניתן לצבוע את הקירות בירקרק מרווה עדין ולמקם שטיח טבעי מסיבי קוקוס. בחדר זה העציצים יפרחו בעוצמה. רצוי למקם עציצים שעלוותם איננה קוצנית וצמיחתם עולה כלפי מעלה ולא משתפלת.

לסיכום ברמת המטאפורה מעבר ועיצוב בית ללא היבט הפאנג שואי משול ללבישת בגד שיכול גם להראות יפה אך איננו תפור ע"פ מידותנו.

גליה פונדק, עיתונאית ומעצבת פנים על פי תורת הפנג שואי.
ניתן לפנות לגליה בטלפון:
050-4917960 או לגלוש לאתר הבית. 


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה